Tvorba webu

Rozbiehate biznis a potrebujete kvalitnú stránku ktorá vás bude dôstojne prezentovať vašim zákazníkom, alebo je vaša aktuálna webstránka už zastaralá, zaostala za modernými trendmi, nepodporuje mobilné zariadenia a potenciálnych klientov by skôr odradila? Tvorba webu má svoje pravidlá ktoré treba dodržať aby bola webstránka úspešná. Ako postupovať?

Ako prebieha tvorba webu na mieru ?

Výber názvu domény

Prvý a veľmi dôležitý krok. Názov domény môže byť meno vašej firmy alebo slovo či kombinácia slov ktoré budú obsah stránky vystihovať. Aké pravidla dodržat?

  • Musí byť chytľavý a ľahko zapamätateľný 
  • Musí vystihovať obsah stránky alebo prezentovať značku
  • Nesmie byť veľmi dlhý
  • Nepoužívať interpunkčné znamienka a čísla

Pri objednávaní domén sa často stáva že vami starostlivo vybraný názov domény je už obsadený a preto sa bude treba pohrať s variáciami a synonymami.

Ako zistiť či je doména voľná?

Použite overovač dostupnosti domény. https://www.domeny.sk/overenie-dostupnosti/

Výber hostingu

Zabudnite na free hosting, narobíte si viac problémov ako úžitku. Na Slovensku pôsobí mnoho hostingových spoločností, osobne by som odporučil websupport.sk  s ktorými mám veľmi dobré skúsenosti po stránke ceny aj rýchlosti technickej podpory a jej schopnosti riešiť vzniknuté problémy v krátkom čase.

Dizajn webstránky

Tvorbu dizajnu pre webstránku je najlepšie prenechať odborníkom. Sú prvky ktoré by ste na stránke chceli mať? Chcete aby bola ladená do vami zvolenej farebnej škály alebo sa vám páči nejaká stránka a chceli by ste aby sa vaša podobala? Profesionálny web dizajnér vám rad vyhovie a navrhne dizajn tak aby spĺňal vaše požiadavky.

Obsah novej stránky

Predstavte si nasledovnú situáciu: stojíte pred zákazníkom a máte pár minút aby ste mu predali produkt. Prezentovali by ste vecne a pútavo. Vždy mať jasno v tom pre koho je prezentácia určená a zvoliť adekvátny jazyk. Pozbierajte obrázky, videá, fotky a prezentačné texty ktoré máte a odovzdajte ich dodávateľovi stránky a ten ich umiestni tak ako je treba aby bol web čitateľný a vkusný.

Ako ma vyzerať moderná webstránka ?

Napríklad nasledovne

Profesionálny web za rozumnú cenu.

Tvorba webstránok je naša profesia už niekoľko rokov. Vytvoríme profesionálny firemný web, plne responzívny dizajn, kompatibilný s mobilnými zariadeniami.